En İyi Dünya Plajları Travellers Choice Ödülleri

Travellers’ Choice Ödülleri kapsamında seçilen en iyi 25 plajı listeliyoruz. İlk 3 bölge yıl boyunca istediğiniz zaman gidilebilecek konumdalar. Bazı plajlar ise yılın belirli zamanlarında gitmek en iyi tercih olarak belirlenmiş. Kullanıcılar kendi yorum ve fotoğraflarını paylaşarak derecelendirmelerini yaptılar. Editörler tarafından en doğru ve gerçek yorumlar baz alınarak derecelendirilmeler yapıldı. Bazı plajlar yılboyu ziyaret edilebilirken, bazı bölgeler ise yılın belirli 2 ayında ziyaret edilebiliyor. Yani özetle en iyi ziyaret zamanları da belirtilmiş. Plaja yakın olan otel sayıları da makalemizde mevcuttur. Güzel bir plaj arıyorsanız Dünya Geneli’ndeki popüler ve şahane mekanları listeledik.

1-) Baia do Sancho

Brezilya ‘da bulunuyor. Pernambuco Eyaleti sınırları içerisinde Fernando de Noronha bölgesindedir. 8.000 üzerinde yoruma sahip bir yer. 7200 civarında Portekizce, 360 civarı İspanyolca, 300 e yakın ise İngilizce yorum almış bir plaj. %91 oranında Mükemmellik derecelendirmesi var. Bu plaja yakın 4 otel bulunuyor. Gitmek için yıl boyunca istediğiniz zamanı tercih edebilirsiniz.

2-) Varadero Beach

Küba ülkesinde Varadero bölgesinde yer alıyor. 19.000 üzerinde yorum almış ve 10.000 e yakın İngilizce, 4.000 civarı İspanyolca yorum bulunuyor. %75 oranında Mükemmellik derecelendirmesi var. Bu sahile yakın 72 otel mevcut. Gitmek için yıl boyunca istediğiniz zamanı tercih edebilirsiniz.

3-) Eagle Beach

Venezuella’nın kuzeyinde bir ada olan Aruba içinde yer alıyor. Eagle/Palm Beach olarak da adlandırılıyor. J.E. Irausquin Blvd bölgesinde yer alıyor. %78 oranında mükemmellik oranı bulunuyor. 6000 üzerinde İngilizce yorum var. 1500’e yakın İspanyolca yorum bulunuyor. Toplamda ise 9100 üzerinde yorum mevcut. Plaja yakın 25 otel bulunuyor. Gitmek için yıl boyunca istediğiniz zamanı tercih edebilirsiniz.

4-) La Concha Beach

İspanyan’nun kuzeyinde Fransa sınırına yakın bir konumda bulunuyor. San Sebastian şehrinde De la Concha Ibilbidea – Donostia bölgesinde bulunuyor. %70 oranında mükemmellik yorumu bulunuyor. 4300 civarında İspanyolca, 2000’in üzerinde İngilizce yoruma sahip. Plajın yakınlarında 45 otel bulunuyor. Gitmek için en iyi zaman Haziran ve Eylül aylarıdır.

5-) Grace Bay Beach

Turks ve Caicos Adaları ‘nda bulunan Providenciales bölgesinde yer alan plaj adanın batısında. yıl boyu gidilecek bir plajdır. Plaja yakın 43 konaklama oteli bulunuyor. %89’un üzerinde mükemmellik derecesi bulunuyor. 6000’in üzerinde İngilizce yorumu mevcut.

6-) Clearwater Beach

Amerika’nın Florida eyaletinde bulunan bir plaj. Clearwater bölgesinde bulunuyor. 11000 ‘in üzerinde yorum var toplamda. %73 mükemmellik oranı bulunuyor. 10000’e yakını İngilizce yapılmış. Yıl boyu ziyaret edilebilecek bir plajdır.

7-) Spiaggia dei Conigli

İtalya’nın Sicilya adasında yer alan bir plajdır. Island of Sicily olarak adlandırabiliriz. Lampedusa bölgesinde bulunuyor. Mayıs ve Eylül ayları ziyaret için en güzel aylardır. Plaja yakın 41 otel mevcuttur. %89 üzerinde mükemmellik oranı var. 5000’in üzerinde İtalyanca yorumu bulunuyor.

8 -) Seven Mile Beach

Küba’nın güneyinde Cayman adalarında bulunuyor. Grand Cayman adası olarak da isimlendirilmektedir. Seven Mile Beach yıl boyu ziyaret edilebilecek bir yerdir. 12 otele sahip bir bölgedir. %77 mükemmellik derecesi var. 5000’e yakın İngilizce yoruma sahip.

9-) Playa Norte

Meksika’nın Isla Mujeres sınırları içinde yer alıyor. Ülkenin en doğusu olarak da adlandırılabilir. 4000’in üzerinde İngilizce 2000’e yakın İspanyolca yorumu var.

10-) Seven Mile Beach

Jamaika’nın Negril şehri içinde yer alan bir plajdır. Yıl boyu ziyaret edilen bir sahildir. 80 otele sahip bir plajdır. %72 ‘nin üzerinde mükemmellik derecesi var. 6300 ‘ün üzerinde İngilizce yoruma sahip.

11-) Falésia Beach

Ekim ve Nisan ayları ziyaret için en iyi zamanlar olarak tercih ediliyor. Toplam 8 otele sahip bir bölgedir. Portekiz’in güneyinde Olhos de Agua bölgesinde bulunuyor.

12-) Prainhas do Pontal do Atalaia

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehri sınırlarında yer alıyor. %83 mükemmellik oranına sahip. 5000’e yakın Portekizce yorum bulunuyor. 13 otele sahip bir bölgedir. Eylül ve Mart ayı ziyaretçilen tercih ettiği en ideal konaklama aylarıdır.

13-) Playa de Ses Illetes

İspanya’nın Formentera bölgesinde bulunuyor. Balearic Adaları içinde bulunan plaj yıl boyu ziyaret edilebilir. %80 mükemmellik oranı bulunuyor. 2600’ın üzerindeİtalyanca yorum bulunuyor. Bölgede 32 otel bulunuyor.

14-) Ka’anapali Beach

Havai’nin Lahaina bölgesinde bulunuyor. Toplam 31 otele sahip bir bölgedir. %73 oranında mükemmellik oranına sahiptir. Yıl boyu ziyaret edilebilen bir yerdir. 8100’ün üzerinde İngilizce yoruma sahiptir.

15-) Balos Lagoon

Yunanistan’ın Kissamos bölgesinde bulunuyor. Toplam 18 otel bulunuyor plajın etrafında. Grit adasının kuzey batısında yer almaktadır. %75 oranında mükemmellik derecesi var. 2800 civarında İtalyanca, 1300 civarında Fransızca yorum bulunuyor. Toplamda 8600 yorum mevcuttur. ,

16-) Radhanagar Beach

Hindistan ‘a ait bir bölge. Andaman ve Nikobar Adaları’nın Havelock adasında yer alan bir plajdır. Kasım ve Nisan ayları en iyi gidilebilecek zamanlardır. Toplam 18 otel bulunuyor. 4000’e yakın İngilizce yoruma sahip. %76 mükemmellik derecesine sahip.

17-) Playa Manuel Antonio

Kasım ve Mayıs ayları en iyi gidilebilecek zamanlardır. Toplam 46 otel bulunuyor. Kosta Rika’ya ait bir plajdır. %61 oranında bir mükemmellik derecesi var. 8000’e yakın İngilizce yoruma sahip. Toplam 12000’e yakın yorum bulunuyor.

18-) Manly Beach

Avustralya’nın Sidney şehrinde yer alan bir plajdır. Otel bakımından sayıca çok fazla bir erişimi var. 193 otelden bu plaja ulaşabilirsiniz. Yıl boyu ziyaret edilebilecek bir bölgedir. %61 oranında mükemmellik derecesi var. Toplam 6000 ‘e yakın İngilizce yorumu var.

19-) Kelingking Beach

Endonezya ülkesine ait bir plaj. Bali’de bulunan Nusa Penida adasındaki bir plajdır. 18 otelden bu plaja ulaşabilirsiniz. Yıl boyu ziyaret edilebilecek bir bölgedir. %80 oranında mükemmellik derecesi var. 1000’e yakın yorumu bulunuyor.

20-) Bournemouth Beach

İngiltere’nin Bournemouth şehrinde yer alıyor. Temmuz ve Eylül ayları ziyaret için en ideal zamanlardır. 66 otelden buraya ulaşabilirsiniz. %68 oranında mükemmellik derecesi var. 7000’den fazla İngilizce yorumu bulunuyor.

21-) Elafonissi Beach

Yunanistan’a ait Girit adasında yer alan Elafonissi plajı bulunuyor. 12000’den fazla yoruma sahip bir plaj. 3000 civarında hem İngilizce hem İtalyanca yorum bulunuyor. 1400 ‘e yakın Fransızca yorum bulunuyor. Burası için 1 otel bulunuyor. Mayıs ve Ekim ayları ziyaret için en ideal aylar olarak öne çıkıyor.

22-) Fig Tree Bay

Kıbrıs ‘ın Protaras bölgesinde Paralimni mevkiisinde bulunuyor. 4400 civarında yorumun 3000’den fazlası İngilizce olarak yazılmış. %70’in üzerinde mükemmellik yorumu var. Bölgede 65 otel bulunuyor.

23-) Surfers Paradise Beach

Avustralya’nın en doğusunda yer alan Surfers Paradise bölgesinden ismini alıyor. 5000’e yakın İngilizce yoruma sahip. %64 oranında mükemmellik derecesine sahip. Bölgede 33 otel bulunuyor. Ekim ve Mayıs ayları ziyaret için en iyi dönemler olarak öne çıkıyor.

24-) Anse Lazio

Seyşeller’in Praslin Adası’nda yer alıyor. Anse Lazio yıl boyu ziyaret edilebilecek bir plaj. 33 otelden bu plaja erişebilirsiniz. %74 oranında mükemmellik oranı var. 1000’den fazla İngilizce yoruma sahip.

25-) Santa Monica Beach

Cape Verde’nin Boa Vista bölgesinde yer alıyor. %61 oranında mükemmellik oranı bulunuyor. Böglede 1 oteli kullanabilirsiniz. Ekim ve Haziran ayları ziyaret için en iyi dönemlerdir.

Yazı oluşturuldu 16

En İyi Dünya Plajları Travellers Choice Ödülleri” üzerine 8 görüş

  1. su sıralar araştırma yapıyordum bu makale ile karşılaşmam iyi oldu paylaşımdan ötürü teşekkür ederim

  2. Detaylı bir makale olmuş. Baştan sona okudum ve karşılaşmış olduğum için de mutluyum. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön