Erciyes Kayak Merkezi Ulaşım

Erciyes Kayak Merkezi, 3917 m yüksekliği ile Kayseri Erciyes dağında bulunmaktadır. Kayak merkezi kış sporları ve turizm alanında tercih edilen ve dünyaca tanınmış kış sporlar merkezleri arasında gösterilmektedir. Günü birlik gidebileceğiniz ve imkanlarından faydalanabileceğiniz gibi tatil için istediğiniz zamanlar arasında konaklama imkanınız da vardır. Konaklama konusunda birçok alternatif mevcuttur. Erciyes kayak merkezinde kayak dönemlerinde kar kalınlığı 100 cm ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca 2000 misafiri ağırlayabilecek piknik alanları, eğlence sporları, kampçılık gibi faaliyetlerde yapılmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi, temiz atmosferi ve yıl boyunca karların kaldığı zirveleri ile muhteşem bir manzara sunar. Kayak merkezinde bulunan pistler ortalama olarak 3.5 Metre uzunluğundadır. Kayak merkezinde kayak pisti alanlarına ulaşım sağlayan asansörler bulunmaktadır. Türkiye’deki kayak merkezleri içerisinde en uzun Telesiyej Erciyes kayak merkezinde bulunmaktadır.

Kayak malzemelerini konaklama alanlarından kiralayabileceğiniz gibi kayak merkezindeki satış ve kiralama noktalarından da temin edebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi Nerede?

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri Erciyes beldesinin 25 km Güneydoğusunda bulunur. Kayak merkezi ülkemizin en yüksek zirvesi olan Erciyes dağına bağlıdır. Kayak merkezi Erciyes dağının kuzey yamacında bulunan Tekir Yaylası üzerinde oluşturulmuştur.

Erciyes Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilir?

Erciyes kayak merkezinde; Bu dönemde kar yüksekliği yaklaşık 2 metreye ulaştığı için kar ve kış sporları ile kayak tatili Kasım ve Aralık ayları arasında yapılmaktadır. Sadece kış sporları değil, aynı zamanda yaz aylarında da eşsiz doğası ve temiz havası ile kamp yapanları da kendisine çekmektedir. Kamp yapmak isteyenler için kayak merkezinden daha düşük yüksekliklerde kamp alanları bulunmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi Pistleri

Erciyes kayak merkezinde bulunan pistler genellikle Yüzde 10 ila yüzde 50 eğimleri arasındadır. Bu da farklı zorluklarda ve farklı deneyimlere sahip sporcuların faydalanmasını sağlamaktadır. Pistlerin zorluk dereceleri mavi, kırmızı, siyah gibi renklerle belirtilmektedir.

Erciyes Kayak Merkezi Konaklama ve Otel İmkanları

Erciyes Kayak Merkezi konaklama imkanları oldukça çeşitlidir;

  • Mirada Del Lago Otel
  • Mirada Del Monte Otel
  • Grand Eras Oteli
  • ACE Erciyes Oteli
  • Bülent Otel
  • Erciyes Üniversitesi uygulama oteli
  • Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne ait 140 yataklı kayakevi,
  • Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askeri misafirhane,
  • Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı askeri misafirhane

Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Erciyes kayak merkezi Kayseri Erkilet havaalanına 25km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanı, otogar gibi merkezlerden taksi, şehir içi otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle kış turizminin yoğunluğundan dolayı Kayseri belediyesi kış aylarında yolların kapanmaması için düzenli olarak çalışmaktadır.

Şehir içi veya şehir dışı fark etmeksizin Erciyes kayak merkezine kış tatiline ya da günübirlik eğlence için gitmek isteyenlere VIP araçlarımız ile ulaşım sıkıntısı olmaksızın, konforlu ve güvenilir ulaşım sunmaktayız. evinizden, havaalanı, otogar veya tren garından ya da dilediğiniz herhangi bir noktadan herhangi bir zamanda Yılların vermiş olduğu tecrübe ile donanımlı sürücülerimiz, konforlu ve güvenilir bir yolculukla sizleri konaklayacağınız alana kadar bırakmakta ve geri dönüşlerinizde aynı şekilde yolculuğunuzu konfora dönüştürmektedir.

Kayak Merkezlerine Ulaşım İçin Lütfen 0216 688 55 88 ve 0506 656 16 16 Nolu Rezervasyon ve Danışma Hattını Arayınız.

Rezervasyon detaylarını https://www.kayaktransfer.com/kayak-transfer-secenekleri bağlantımızdan görebilirsiniz.

Erciyes kayak merkezine ulaşım konusunda arayış içerisindeyseniz, REZERVASYON sayfamıza giderek, alınmak istediğinizi yeri ve zamanı bildirebilirsiniz.

Yazı oluşturuldu 214

Erciyes Kayak Merkezi Ulaşım” üzerine 2 görüş

  1. ailemle birlikte yaptığımız doğum günü partisindeki katkılarınız için teşekkürler. 4.kez transferimi alantransfer firması ile aldım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön