İstanbul Havalimanı Genel Bilgileri

Türkiye’nin gurur projesi İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihinde kapılarını açtı ve 2028 yılına kadar tamamen tamamlanması bekleniyor. Havalimanı inşaatının 4 aşamasının da sona ereceği bu tarihte, İstanbul yeni iniş alanı yılda 200 milyondan fazla yolcuyu ağırlayarak dünyanın en büyük havalimanı olacak ve altı pist 500 uçağa hizmet verecek! Dahası, yeni, modern, lüks ve ferah havaalanı, dünyanın en büyük gümrüksüz satış merkezinin yanı sıra lalelerden ilham alan etkileyici ve ayırt edici bir kontrol kulesine sahip. Sonuç olarak, İstanbul Havalimanı şimdiden Avrupa ile Asya’yı, Batı ile Doğu’yu birbirine bağlayan önemli bir havacılık merkezi haline gelmiştir ve dünyanın en önemli havalimanları arasında yer alması beklenmektedir!

Terminaller
Yeni İstanbul Havalimanı, dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binasına sahip! Beş iskeleye bölünmüş muazzam terminal alanı hem iç hem de dış hat uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. Ancak, İstanbul terminali çarpıcı olmasına rağmen, beklendiği kadar işlevsel değil. Önümüzdeki yıllarda İstanbul havalimanı kompleksine üç terminal binası daha eklenerek havalimanının işleyişi optimize edilecek.

Oteller
İstanbul’da çok sayıda konaklama seçeneği vardır; geleneksel butik konuk evlerinden modern, lüks otellere, pansiyon ve motellerden rahat B&B’lere kadar cebinize ve isteklerinize uygun her şeyi bulabilirsiniz. Dahası, İstanbul’un dört bir yanına dağılmış ve aynı zamanda havaalanı bölgesine yakın çok sayıda konaklama seçeneği vardır. Son olarak, havalimanında kalmak istiyorsanız, YOTEL Istanbul Airport Hotel size tartışmasız keyifli bir konaklama sunacaktır.

Tesis ve Hizmetler
İstanbul yeni havalimanı, kendi büyüklüğünde ve öneminde bir havalimanından beklenebilecek her şeye sahiptir: üst düzey hizmetler, son teknoloji güvenlik kontrolleri, biniş ve check-in işlemlerini mümkün kılan yüksek teknolojili tesisler ve çevre dostu işleyiş. Bu nedenle, İstanbul Uluslararası Havalimanı’nda boş zamanınızın tadını çıkarmamak için hiçbir şansınız yok. İstanbul Havalimanı’nın tesislerine ve hizmetlerine bir göz atın ve orada geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirin!

Otopark
İstanbul Havalimanı’nda aracınızı park etme konusunda endişeleriniz mi var? Kesinlikle hiçbir sebep yok! İstanbul Grand Airport (IGA) dünyanın en büyük çok katlı otoparkına sahiptir ve birinci sınıf, üstün otopark hizmetlerinin yanı sıra araç yıkama, lastik değiştirme gibi yan tesisler de sunmaktadır. İstanbul Havalimanı’nın otoparkı 40.000 araç kapasitelidir! Peki, hala endişeli misiniz?

Havaalanında Aktarma
İstanbul Havalimanı’nda uzun bir bekleme süreniz mi var? Bekleme sürenizden tam olarak yararlanın ve güzel ve egzotik İstanbul’u tanıyın. Gerçekten ne kadar zamanınız var? Ne yapmak istiyorsunuz? İstanbul size o kadar çok seçenek sunuyor ki karar vermekte zorlanacaksınız. Sadece yeni havalimanını değil, şehri de keşfetmek istiyorsanız, İstanbul Havalimanı’ndaki bekleme süreniz için fikirlerimize göz atabilirsiniz!

Yazı oluşturuldu 187

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön