İstanbul Havalimanı’na ve Havalimanı’ndan ulaşım

İstanbul Havalimanı’na yeni indiniz ve son varış noktanıza nasıl ulaşacağınızı mı merak ediyorsunuz? İstanbul Havalimanı’ndan otelinize veya konaklama yerinize transferiniz için birçok seçenek bulacaksınız. Zaman ve para durumunuzun yanı sıra konfor ve kalite ihtiyacınızı da göz önünde bulundurun ve havalimanı taksileri, otobüsler, metro ve araç kiralama arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Taksi
İstanbul havalimanı taksileri sizi gideceğiniz yere kolaylıkla ve güvenle ulaştıracaktır. 3 kategoriden birini seçin (turuncu taksiler – daha ucuz yolculuklar, ekonomik araçlar, mavi taksiler – daha pahalı transferler, konforlu araçlar ve siyah taksiler – pahalı yolculuklar, lüks araçlar) ile yaklaşık 40 dakika içinde İstanbul’daki otelinize seyahat edin. Ancak her zamanki yüksek trafik seviyeleri seyahatinizin maliyetini ve süresini etkileyebilir.

Otobüs
İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımı Havaist ve İETT otobüsleri sağlıyor. Oldukça sık seferleri olan ve neredeyse 7/24 hizmet veren havalimanı otobüsleri, seçilen güzergaha bağlı olarak değişen fiyatlarla sizi İstanbul’da gideceğiniz yere ulaştırır.

Metro
2020’de faaliyete geçmesi planlanan yeni İstanbul Havalimanı Metro Hattı M11 (M11 Gayrettepe – İstanbul Yeni Havalimanı) nihayet İstanbul Havalimanı’ndan hareket ediyor. Şu anda IST’yi Kâğıthane’ye 24 dakikada bağlayan hat, yakın gelecekte Gayrettepe’ye de ulaşacak. Böylece hızlı, ucuz ve oldukça konforlu bir havalimanı transfer seçeneği arayan yolcular artık İstanbul Uluslararası Havalimanı’ndan metroya binebilecekler.

Özel Havalimanı Transferleri
İstanbul Havalimanı’nda birçok özel havalimanı transfer operatörü bulunmakta ve IST Havalimanı’ndan ve IST Havalimanı’na en yüksek puanlı hizmetleri sunmaktadır. Özel şoförünüzün sizi Gelen Yolcu alanında beklemesi, bagajınızı taşıması ve sizi hızlı ve konforlu bir şekilde İstanbul şehrine transfer etmesiyle İstanbul’daki konaklama yerinize sorunsuz bir yolculuğun keyfini çıkarın. Otobüs metro, araç kiralama hizmetleri ile uğraşmadan firmamızdan transfer hizmeti alabilirsiniz.

Araç Kiralama
Kendi aracınıza sahip olmaktan ve seyahat programınızı tam olarak istediğiniz gibi planlamaktan daha iyi ne olabilir? İstanbul Havalimanı’nda çok çeşitli araç kiralama hizmetleri sunan çeşitli havalimanı araç kiralama şirketleri mevcuttur. Bunlara bir göz atın ve İstanbul Havalimanı’nda en iyi araç kiralama fırsatlarını elde etmek için tüm yararlı ipuçlarını öğrenin.

İstanbul Havalimanı – İstanbul Şehir Merkezi
İstanbul Havalimanı’ndan İstanbul şehir merkezine (Sultanahmet) çeşitli ulaşım araçlarıyla seyahat etmek mümkündür. Özel transferler ve araç kiralama ile ilgileniyorsanız, IST Havalimanı’nda çok çeşitli şirketler bulacaksınız. Ayrıca havalimanında çok sayıda taksi 7/24 hizmet veriyor. Öte yandan, Havaist’in zarif otobüsleri her 30 dakikada bir Sultanahmet’e seyahat ederken, yeni İstanbul havalimanı metro hattı da ulaşımınız için kullanılabilir.

İstanbul Havalimanı – Taksim
Taksim bölgesi modern İstanbul’un merkezi olarak kabul edilir. Hem yerli halkın hem de turistlerin ilgisini çeken Taksim, İstanbul’un canlı ve güzel bir parçasıdır. Peki, konaklama yeriniz bu canlı bölgede yer alıyorsa, İstanbul Uluslararası Havalimanı’na vardıktan sonra oraya nasıl gideceksiniz? Neyse ki, yeni İstanbul Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na birden fazla ulaşım seçeneği var.

İstanbul Havalimanı – Sabiha Gökçen Havalimanı
İstanbul Havalimanı’ndan şehrin “eski” havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na transferler sadece taksi ve otobüslerle sağlanmaktadır. Ancak, gelecekte yolcular iki havalimanını birbirine bağlayacak olan yeni hızlı treni de kullanabilecek ve böylece seyahat süresi ve zahmeti azalacaktır.

Yazı oluşturuldu 187

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön