turkiye-coronavirus-seyahat-rehberi

KoronaVirüs (Covid19) Seyahat Rehberi

Türkiye Koronavirüs Rehberi

Gündemimizde COVID-19 (yeni koronovirüsü) pandemisi sonrasında normalleşme başlarken tatiller ve ulaşım daha bireysel olarak yapılmaya başlanacak. Ancak yine de şehirlerarası ulaşım ve transfer için vip taşımacılık tercih edilecek. Bu değişiklikle birlikte Havaalanı Transfer hizmeti veren firmaların iş yükleri ve detayları daha da önem arz etti. Temiz araç ve güvenilir firma bulmak konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlara özel bir rehber hazırladık.

UETDS (Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi) ile yolculuk yapan alantransfer.com gibi firmaların tercih edilmesi daha çok önem gerektiriyor. Yasal olarak tüm zorunluluk ve gereksinimleri karşılayan firmamızı tercih ettiğiniz ayrıca teşekkür ederiz.

Güncellenen fiyat listelerimiz için yukarıdaki bağlantıları tıklayabilirsiniz.

Tatil bölgelerinde otel,villa ve özel bir adrese gitmek isteyen vatandaşlarımız bizden telefon üzerinden bilgi alabilirler. Tüm operasyonel işlerimiz İstanbul merkez ofisimizden takip edilmektedir. Havaalanından indikten sonra sizi karşılayan güler yüzlü personelimiz sizleri aracınıza kadar eşlik eder. Gitmek istediğiniz noktaya güvenli yolculuk edersiniz. Kurumsal yapımız ile sizleri her zaman özel hissettiren personellerimiz bulunmaktadır.

coronavirus-seyahat-rehberi
Koronavirus Seyahat Rehberi

Sizin için hazırlanan Türkiye Koronavirüs (Covid19) Seyahat Rehberi sayesinde ile Türkiyede ve diğer ülkelerde yapılacak yolculuklar için güvenli bir adım atmış olacaksınız.


Yurdışı kaynaklı bulaşlar için havaalanlarında gerekli önlemler alınmaktadır. Siz de kendi tedbirlerinizi mutlaka almalısınız. Maske,mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz sürece güvende olacaksınız. Aynı zamanda bineceğiniz araçlar da risk altında olacaksınız. Toplu taşıma, taksi vs araçlar da risk daha fazla. Bilindiği üzere yurt dışı kaynaklı bir bulaş ile Türkiye'de görülen Covid-19 yani akut solunum yolu hastalığı belirtileri olan turist vasıtasıyla yayılmaya başladı. Ani olarak ortaya çıkan yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayeti ile hastaneye kaldırılan misafir ve temaslı olduğu kişilerin karantina altına alınmasıyla Türkiye'de Sağlık Bakanlığı tarafından detaylı bildirimlerde bulunularak gerekli tedbirler alınmaya başlanmıştır. Kaynak: https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/

Tüm araçlarımızda bulunan misafirlerimizin bilgileri zorunlu olarak Ulaştırma Bakanlığına ait olan UETDS sistemi sayesinde güvence altındadır. Tüm yolculuklarınız sırasında problem yaşamazsınız. Ayrıca HES kodu ile de diğer bir problem ortadan kalmış olacaktır.

Yeni Tip Koronavirüse (Covid-19) karşı firmamızda kayıtlı tüm araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Antiseptik el dezenfektanı ile kendi kişisel tedbirlerinizi araçlarımıza binmeden sağlıyoruz. Araçlarımız her uygun durumda havalandırılarak temiz hava girişi sağlanır. Her transfer sonunda bu işlemler yapılır ve kapı kolu, cam açma düğmeleri ve emniyet kemerleri tokaları ve tutacakları temizlenmektedir. Ortak kullanıma sunduğumuz dergi ve gazeteleri de kaldırdık. Klima sistemi ise dışarıdan içeri olacak şekilde çalıştırılmaktadır. Gün sonu temizliği ise detaylı olarak yapılmaktadır. Tüm araçlarımızda da maske temini yapılıyor. Maskenizi unutmuş ya da bitmiş olsa bile biz sağlıyoruz.

Havalimanına Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler

Türkiye'ye bireysel yani tek başınıza ya da aileniz ile yapacağınız ziyaretlerde turizm sektöründe yeni kuralların ortaya çıkacağından dolayı sizlere Türkiye'ye havayolu yolculuğu gerçekleştireceğiniz havaalanlarına gelmeden önce bir kaç tavsiyemiz bulunuyor. Uçağa gitmenize için haılacak hazırlıklardan dolayı gitme süreniz uzayacaktır. Bu yüzden havaalanlarına erkenden gitmenizi özellikle tavsiye ediyoruz.

coronavirus-ulasim-rehberi
Koronavirus Ulaşım Rehberi

Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization) 'nün yayınladığı seyahat önerileri kapsamında çıkan kurallar bizler için çok önemli. Bizler de bu tavsiyeler doğrultusunda hem kişisel hem de firma araçlarımızda gereken tedbirleri aldık. Aksi durumlarda hem sizlere bir yasal ceza hem de firmamız cezai duruma düşecektir. Transferlerinizin aksamaması ve mağdur duruma düşmemeniz için gerekli yasal zorunlukları almış bulunuyoruz. Sağlığınıza etki edecek bulaşlardan da korunmanız için gerekli tedbirler alınmıştır.

Havalimanına Gitmeden Önce Yapılacaklar

 • Seyahatiniz hakkında aile hekiminize danışın
 • Vücut sıcaklığınızı ölçün
 • Yanınızda yedek eldiven ve maske bulundurun
 • Yanınıza dezenfektan alın
 • En az 1,5 metre olacak şekilde sosyal mesafeyi koruyun
 • Seyahat danışanınızdan güncel bilgiler talep edin
 • Uçuş saatinizden 3 saat önce havalimanında olun


Havalimanına Ulaştıktan Sonra

Covid-19 salgını ve bulaşından korunmak için tüm havaalanlarında çeşitli hijyen ve sağlık önlemleri alınmaktadır. Bu uyarı ve kurallar çerçevesinde hem kendi sağlığımız hem de sevdiklerimizin sağlığını korumak amacıyla tüm uyarı ve ikazlara uymaya özen göstermeliyiz. Bu dönemde alacağımız tedbirler hem seyahatimizi hem de sevdiklerimizi koruyacaktır. Hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz sürece kendimizi koruma altına alacağız. Havaalanlarından otellere gideceğimiz için firmamız otelde de sağlığınız için yapacağınız tedbirleri sizlere anlatacaktır.

Sizler de sağlıklı ve güvenli bir yolculuk arıyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

coronavirus-tatil-rehberi
Koronavirus Tatil Rehberi


Havalimanına Ulaştıktan Sonra Yapılacaklar

 • Bilgi sahibi olmadığınız konularda bilgi masalarından bilgi alabilirsiniz
 • Bagajlarınızın sterilize olduğundan ve dezenfekte edilip kapalı olduğunu kontrol edin
 • Selamlaşma ve sarılmalardan uzak durmaya dikkat edin
 • Kalabalık ortamların içine girmemeye çalışın
 • Biri ile konuşacağınız zaman en 1,5 metre olması koşulu ile yaklaşıp maskenizi çıkartmadan konuşun
 • Dışarı çıktığınızda dokunduğunuz yerlerden bulaş kapabileceğiniz için elinizi kesinlikle ağız, göz ve burnunuza değdirmeyin
 • Kişisel eşyalarınızı hijyenik tutmaya özen gösterin
 • Maskenizi asla çıkartmayın
 • Yolculuk sonrasında ve uzun süre kullandığınız maskeyi tekrar kullanmayın


Bagaj İşlemleri

Bagajınızı kontrol ettiğinizde kırılan ve dökülen sıvıları hemen ortadan kaldırın. Bagajınızın dışını da mutlaka dezenfekte edin. Poşet çanta vs eşyaları da mutlaka dezenfekte edin ve balkon gibi açık hava alacak yerlerde bir süre bekletin. Ayakkabılarınızı içeri almadan dışarıda bekletin mümkün ise balkon gibi açık hava alacak yerlerde bekletin.

Streç ile kapladığınız eşyalarınızı eve girmeden dışarıda açmaya özen gösterin.

Coronavirüs Tur Rehberi Bilgileri


Bagaj İşlemleri Hakkında Uyarılar

 • Kırılmaz valiz kullanımına dikkat edin.
 • Valiz/bagaj açılmasına neden olacak eşyaları kullanmayın
 • Valiz/bagaj içerisinde kırılabilecek eşyaları kullanmayın


Pasaport İşlemleri

Unutmayınız ehliyet vb kimlikler yurtdışı çıkışlarında kabul edilmemektedir.

Sadece KKTC'ye girişlerde pasaport gerekmiyor. Sadece kimlik olması yeterlidir. KKTC'den başka ülkelere Yunanistan vs yerlere gitme planınız var ise KKTC mührünün olmaması gerekiyor. Yani sadece kimlik ile çıkış yapmanız tavsiye ediliyor.


Pasaport İşlemleri Hakkında Uyarılar

 • TC kimlik yazılı kimlik belgeniz ve pasaportunuz yanınızda olmalıdır.
 • Yurt dışı çıkış için gerekli harç pulu almalısınız.
 • Yeni Covid-19 kapsamında almanız gereken sertifikaları hazırlayınız.
 • Sosyal mesafenizi mutlaka koruyun.
 • Maskeniz mutlaka takılı olmalıdır.

coronavirus-pasaport-islemleri
coronavirus-pasaport-islemleri


Güvenilir Transfer Firması, arıyorsanız, yapmanız gereken tek şey 0216 688 55 88 'i aramaktır. 25 yıllık tecrübesi ile Türkiye'nin en aktif transfer firması olmaktan gurur duyuyoruz. Güvenilir ve kaliteli bir yolculuk sağlamakla birlikte müşterilerine ekonomik bir ulaşımda sunmaya özen göstermektedir. Tüm araçlarımızda Araçta sadece sizin olacağınızı garanti ederiz. Tüm transferlerimizde bu bizim en önemli kriterimizdir. İstediğiniz noktadan sizleri alır istediğiniz noktaya zamanında ulaştırırız. İyi yolculuklar dileriz.

Yazı oluşturuldu 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön